A K T U A L N O Ś C I

BOŻE CIAŁO 2010

3 czerwca obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 9:00 odprawiona została Msza św. którą sprawowali ks. Robert Klemens COr, ks. Zbigniew Starczewski COr oraz ks. Proboszcz Krzysztof Górski COr. Niestety, po Mszy nie udaliśmy się w procesji do czterech ołtarzy na terenie naszej jednostki, z powodu zaangażowania żołnierzy naszego batalionu w pomoc przy powodzi. Odbyliśmy procesję wewnątrz kościoła, modląc się w intencji wszystkich ofiar powodzi, wszystkich ratowników, ochotników oraz o dobrą pogodę.

BOŻE CIAŁO 2010 BOŻE CIAŁO 2010 BOŻE CIAŁO 2010 BOŻE CIAŁO 2010 BOŻE CIAŁO 2010

PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH DO OSIECZNEJ

W niedzielne popołudnie, 16 maja, dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami udały się na pielgrzymkę do klasztoru Franciszkanów w Osiecznej. Dzieci wraz z rodzicami i Księdzem Proboszczem podczas poczęstunku, miały okazję zapoznać się z życiem i historią klasztoru oraz franciszkan.

PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH DO OSIECZNEJ PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH DO OSIECZNEJ PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH DO OSIECZNEJ PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH DO OSIECZNEJ PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH DO OSIECZNEJ

"WITAJ MAJ, 3 MAJ..."

3 Maja odbyła się w naszej świątyni Uroczysta Msza św. okazji święta N.M.P. Królowej Polski, oraz 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 9:00 w kościele zgromadzili się licznie parafianie, władze terytorialne i samorządowe, liczne poczty sztandarowe oraz żołnierze naszej jednostki na czele z Dowództwem oraz kompanią honorową. Msze św. odprawił ks. Zbigniew Starczewski COr, a uświetniła ją orkiestra miejska im. Mariana Zielińskiego.

"WITAJ MAJ, 3 MAJ..." "WITAJ MAJ, 3 MAJ..." "WITAJ MAJ, 3 MAJ..."

"WIĘC ŚPIEWAJ DUSZO MA..."

Ostatnia Niedziela kwietnia, to w naszej Parafii wielkie wydarzenie. W tym roku 18 dzieci po raz pierwszy przyjęło I Komunię św. Uroczystą Mszę św., o godz. 11:00 odprawili ks. Adam Anioł COr oraz ks. Proboszcz Krzysztof Górski COr. Dzieci podczas Mszy podziękowały Księżom, Panu Organiście oraz Państwu Kościelnym, za przygotowanie tej uroczystości. Na koniec dzieci otrzymały Chleb oraz obrazek - pamiątkę I Komunii św.

"WIĘC ŚPIEWAJ DUSZO MA..." - FOTO: FUJI-FLESZ "WIĘC ŚPIEWAJ DUSZO MA..." - FOTO: FUJI-FLESZ "WIĘC ŚPIEWAJ DUSZO MA..." - FOTO: FUJI-FLESZ "WIĘC ŚPIEWAJ DUSZO MA..." - FOTO: FUJI-FLESZ

ŚWIĘCENIE POJAZDÓW

Tradycyjnie, co roku z początkiem sezonu motoryzacyjnego, odbywa się w naszej parafii święcenie pojazdów. W tym roku odbyło się ono w niedzielę, 18 kwietnia. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 polecaliśmy Bogu wszystkich kierowców. Po Mszy, ks. proboszcz Krzysztof Górski dokonał poświęcenia pojazdów, zgromadzonych na placu apelowym naszej jednostki.

ŚWIĘCENIE POJAZDÓW ŚWIĘCENIE POJAZDÓW ŚWIĘCENIE POJAZDÓW ŚWIĘCENIE POJAZDÓW

TRAGEDIA W SMOLEŃSKU
APEL W INTENCJI OFIAR

Wielka tragedia dotknęła nasz kraj. W katastrofie polskiego samolotu zginęło wielu wspaniałych ludzi, wśród nich m.in. Prezydent RP Lech Kaczyński, jego małżonka Maria Kaczyńska oraz nasz biskup polowy, gen. dyw. prof. dr hab. Tadeusz Płoski. W tych smutnych okolicznościach w niedzielę 11 kwietnia w naszej świątyni odbył się Apel w intencji Wszystkich Ofiar. Uroczystości przewodniczyli: ks. prałat Marian Brucki, ks. Zbigniew Starczewski COr oraz ks. proboszcz Krzysztof Górski COr. Podczas uroczystości nie zabrakło władz gminy i powiatu, przedstawicieli różnych służb i kadry z naszej jednostki wojskowej. Obchody uświetniła również Orkiestra Śremska im. Mariana Zielińskiego.

TRAGEDIA W SMOLEŃSKU - APEL W INTENCJI OFIAR TRAGEDIA W SMOLEŃSKU - APEL W INTENCJI OFIAR TRAGEDIA W SMOLEŃSKU - APEL W INTENCJI OFIAR TRAGEDIA W SMOLEŃSKU - APEL W INTENCJI OFIAR