A K T U A L N O Ś C I

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

15 sierpnia to święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a także święto Wojska Polskiego. Uroczysta Msza św. w intencji wojska, z ceremoniałem wojskowym, odbyła się w naszym kościele o godz. 11:00. Mszę sprawował ks. Proboszcz Krzysztof Górski COr, a uświetniła ją swoją obecnością kompania honorowa z naszej Jednostki.

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

ODPUST KU CZCI ŚW. JANA Z DUKLI

Tegoroczny odpust, 11 lipca, połączony był z uroczystością 25 lecia kapłaństwa naszego Proboszcza, ks. Krzysztofa Górskiego COr. W uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 12:00, udział brały władze samorządowe i terytorialnie, lokalne służby, żołnierze naszej jednostki oraz parafianie. Nie zabrakło także księży z śremskich parafii oraz księży Filipinów ze Świętej Góry. Uroczystość swoim śpiewem uświetnił Chór Nauczycielski z Poznania. Po Mszy św. udaliśmy się na plac apelowy naszej jednostki na wojskową grochówkę, placek oraz kawę i herbatę.

ODPUST KU CZCI ŚW. JANA Z DUKLI ODPUST KU CZCI ŚW. JANA Z DUKLI ODPUST KU CZCI ŚW. JANA Z DUKLI ODPUST KU CZCI ŚW. JANA Z DUKLI ODPUST KU CZCI ŚW. JANA Z DUKLI ODPUST KU CZCI ŚW. JANA Z DUKLI ODPUST KU CZCI ŚW. JANA Z DUKLI ODPUST KU CZCI ŚW. JANA Z DUKLI ODPUST KU CZCI ŚW. JANA Z DUKLI ODPUST KU CZCI ŚW. JANA Z DUKLI

BOŻE CIAŁO 2010

3 czerwca obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 9:00 odprawiona została Msza św. którą sprawowali ks. Robert Klemens COr, ks. Zbigniew Starczewski COr oraz ks. Proboszcz Krzysztof Górski COr. Niestety, po Mszy nie udaliśmy się w procesji do czterech ołtarzy na terenie naszej jednostki, z powodu zaangażowania żołnierzy naszego batalionu w pomoc przy powodzi. Odbyliśmy procesję wewnątrz kościoła, modląc się w intencji wszystkich ofiar powodzi, wszystkich ratowników, ochotników oraz o dobrą pogodę.

BOŻE CIAŁO 2010 BOŻE CIAŁO 2010 BOŻE CIAŁO 2010 BOŻE CIAŁO 2010 BOŻE CIAŁO 2010

PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH DO OSIECZNEJ

W niedzielne popołudnie, 16 maja, dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami udały się na pielgrzymkę do klasztoru Franciszkanów w Osiecznej. Dzieci wraz z rodzicami i Księdzem Proboszczem podczas poczęstunku, miały okazję zapoznać się z życiem i historią klasztoru oraz franciszkan.

PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH DO OSIECZNEJ PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH DO OSIECZNEJ PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH DO OSIECZNEJ PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH DO OSIECZNEJ PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH DO OSIECZNEJ

"WITAJ MAJ, 3 MAJ..."

3 Maja odbyła się w naszej świątyni Uroczysta Msza św. okazji święta N.M.P. Królowej Polski, oraz 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 9:00 w kościele zgromadzili się licznie parafianie, władze terytorialne i samorządowe, liczne poczty sztandarowe oraz żołnierze naszej jednostki na czele z Dowództwem oraz kompanią honorową. Msze św. odprawił ks. Zbigniew Starczewski COr, a uświetniła ją orkiestra miejska im. Mariana Zielińskiego.

"WITAJ MAJ, 3 MAJ..." "WITAJ MAJ, 3 MAJ..." "WITAJ MAJ, 3 MAJ..."

"WIĘC ŚPIEWAJ DUSZO MA..."

Ostatnia Niedziela kwietnia, to w naszej Parafii wielkie wydarzenie. W tym roku 18 dzieci po raz pierwszy przyjęło I Komunię św. Uroczystą Mszę św., o godz. 11:00 odprawili ks. Adam Anioł COr oraz ks. Proboszcz Krzysztof Górski COr. Dzieci podczas Mszy podziękowały Księżom, Panu Organiście oraz Państwu Kościelnym, za przygotowanie tej uroczystości. Na koniec dzieci otrzymały Chleb oraz obrazek - pamiątkę I Komunii św.

"WIĘC ŚPIEWAJ DUSZO MA..." - FOTO: FUJI-FLESZ "WIĘC ŚPIEWAJ DUSZO MA..." - FOTO: FUJI-FLESZ "WIĘC ŚPIEWAJ DUSZO MA..." - FOTO: FUJI-FLESZ "WIĘC ŚPIEWAJ DUSZO MA..." - FOTO: FUJI-FLESZ