A K T U A L N O Ś C I

ROCZNICA I KOMUNII ŚW.

W sobotę 18 kwietnia o godz. 18:00 w naszym kościele odbyła się Msza odprawiona w intencji dzieci które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Św. Poświecone zostały również alby dzieci które w tym roku przystąpić do I Komunii Św.

WIELKA SOBOTA

W Wielką Sobotę od godz. 12:00 do 16:00 trwało w naszej garnizonowej świątyni świecenie pokarmów oraz adoracja przy Grobie Panskim. O godz. 22:00 przed kościołem zapłonęło ognisko z cierni i rozpoczęła się Msza Wigilii Paschalnej. Mszy przewodniczył ks. Leon Praczyk, a koncelebrowali ją ks. Adam Anioł i ks. Proboszcz Krzysztof Górski. Na koniec Mszy odbyła się uroczysta procesja rezurekcyjna z Najświetszym Sakramentem.

"ODSZEDŁ PASTERZ NASZ"

Wielki Piątek to jedyny dzień w roku kiedyKościół nie sprawuje Eucharystii. O godz. 18:00 zgromadziliśmy sie na liturgii. Na koniec liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie pozostał wystawiony do godz.22:00 do adoracji.

WIELKI CZWARTEK

W Wielki Czwartek rozpoczęliśmy święte Triduum Paschalne. O godz. 18:00 rozpoczęła sie Msza Św. na pamiątkę Wieczerzy Pańskiej kiedy to Jezus ustanowił Kapłanstwo i Eucharystię. Na zakończenie Mszy Św. w procesji Najświetszy Sakrament został przeniesiony do Ołtarza Ciemnicy.

REKOLEKCJE 2009

W dniach od 11 do 15 kwietnia przeżywaliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Z powodu choroby ks. Tadeusza Bańkowskiego rekolekcje w sobotę rozpoczął ks. Jakub Przybylski, a od Niedzieli głosił je ks. Dariusz Dąbrowski.

IV ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II

2 Kwietnia w IV już rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II Śremianie zgromadzili się w kościele farnym, gdzie o godz. 19:40 można było obejrzeć krótki spektakl nawiązujący do Pontyfikatu Jana Pawła II. Nastepnie o godz. 20:00 rozpoczęła się uroczysta Msza, po której wszyscy ze zniczami przeszli na Plac 20 Października, gdzie ze zniczy utworzono "Płonące Serce".