A K T U A L N O Ś C I

"ZAGOŚCISZ JEZU W SERCU MYM..."

Msza Św. o godz. 11:00 w Niedziele 26 Kwietnia w Naszej świątyni Garnizonowej była szczególnym wydarzeniem, bowiem 26 dzieci przystąpiło do swej I Komunii Św. Msze Św. odprawili: ks. Proboszcz Krzysztof Górski COr i ks. Adam Anioł COr

ŚWIECENIE POJAZDÓW




W niedzielę 19 kwietnia w naszej Parafii po Mszy Św o godz. 11:00 odprawionej w intencji kierowców odbyło sie święcenie pojazdów. Wyjątkowo w tym dniu pojazdy mogły zostać ustawione na placu apelowym naszej jednostki.

ROCZNICA I KOMUNII ŚW.

W sobotę 18 kwietnia o godz. 18:00 w naszym kościele odbyła się Msza odprawiona w intencji dzieci które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Św. Poświecone zostały również alby dzieci które w tym roku przystąpić do I Komunii Św.

WIELKA SOBOTA

W Wielką Sobotę od godz. 12:00 do 16:00 trwało w naszej garnizonowej świątyni świecenie pokarmów oraz adoracja przy Grobie Panskim. O godz. 22:00 przed kościołem zapłonęło ognisko z cierni i rozpoczęła się Msza Wigilii Paschalnej. Mszy przewodniczył ks. Leon Praczyk, a koncelebrowali ją ks. Adam Anioł i ks. Proboszcz Krzysztof Górski. Na koniec Mszy odbyła się uroczysta procesja rezurekcyjna z Najświetszym Sakramentem.

"ODSZEDŁ PASTERZ NASZ"

Wielki Piątek to jedyny dzień w roku kiedyKościół nie sprawuje Eucharystii. O godz. 18:00 zgromadziliśmy sie na liturgii. Na koniec liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie pozostał wystawiony do godz.22:00 do adoracji.

WIELKI CZWARTEK

W Wielki Czwartek rozpoczęliśmy święte Triduum Paschalne. O godz. 18:00 rozpoczęła sie Msza Św. na pamiątkę Wieczerzy Pańskiej kiedy to Jezus ustanowił Kapłanstwo i Eucharystię. Na zakończenie Mszy Św. w procesji Najświetszy Sakrament został przeniesiony do Ołtarza Ciemnicy.