A K T U A L N O Ś C I

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA
ODSŁONIĘCIE POMNIKA PAPIEŻA JANA PAWŁA II

1 maj 2011r był szczególnym dniem. Była to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu Sługa Boży Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym. W naszym kościele, podczas Mszy św. o godz. 11.00, 13 dzieci przystąpiło do swojej pierwszej Komunii św. W trakcie tej Eucharystii dzieci pierwszokomunijne odsłoniły pomnik Papieża, który stanął w naszej świątyni.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA - ODSŁONIĘCIE POMNIKA PAPIEŻA JANA PAWŁA II PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA - ODSŁONIĘCIE POMNIKA PAPIEŻA JANA PAWŁA II PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA - ODSŁONIĘCIE POMNIKA PAPIEŻA JANA PAWŁA II PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA - ODSŁONIĘCIE POMNIKA PAPIEŻA JANA PAWŁA II PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA - ODSŁONIĘCIE POMNIKA PAPIEŻA JANA PAWŁA II

WIELKA SOBOTA

W Wielką Sobotę tradycyjnie od godz. 12.00 do 16.00 trwało święcenie pokarmów na stół wielkanocny.
    O godz. 22.00 zgromadziliśmy się na Mszy Wigilii Paschalnej. Jest to najważniejsza Msza św. w roku. Rozpoczęliśmy Ją liturgią światła, gromadząc się przed kościołem przy ognisku z cierni. Poświęcony został ogień, a następnie Paschał. Przy świetle tej świecy wkroczyliśmy do świątyni, rozświetlając mroki nocy. Wierni zapalali swoje świece od Paschału, a także podając sobie ogień nawzajem. Zapalono światła w kościele. Kolejną częścią obchodów było Orędzie Wielkanocne. Następnie przyszedł czas na liturgię słowa, która podczas tej Mszy składała się z 4 czytań przeplatanych psalmami i modlitwami. Czytania te przypominają całą historię Zbawienia. Po trzecim czytaniu, przechodząc ze Starego w Nowy Testament, odśpiewano uroczysty hymn Chwała na wysokości Bogu. Po ostatnim, czwartym czytaniu zabrzmiało uroczyste Alleluja i radosna Ewangelia o Zmartwychwstaniu Pańskim. Po kazaniu nastąpiła liturgia chrzcielna w czasie której odnowiono przyrzeczenia chrzcielne. Dalsza część liturgii paschalnej to Liturgia Eucharystyczna. Obrzędy Wigilii Paschalnej kończy procesja rezurekcyjna z Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie odśpiewaliśmy uroczysty hymn Ciebie Boga Wysławiamy. Rezurekcję sprawowali: ks. Leszek Woźnica COr, ks. Zbigniew Starczewski COr oraz ks. Proboszcz Krzysztof Górski COr.

WIELKA SOBOTA WIELKA SOBOTA WIELKA SOBOTA WIELKA SOBOTA WIELKA SOBOTA

WIELKI PIĄTEK - LITURIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ

Wielki Piątek jest szczególnym dniem dla Kościoła. Kościół nie odprawia w tym dniu Mszy św. O godz. 18.00 zgromadziliśmy się na liturgii na cześć Męki Pańskiej. Liturgia Wielkiego Piątku skłąda się z Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii św. oraz Procesji do Grobu Pańskiego. Po obrzędach, była możliwosć do prywatnej adoracji przy Grobie do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK - LITURIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ WIELKI PIĄTEK - LITURIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ WIELKI PIĄTEK - LITURIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ WIELKI PIĄTEK - LITURIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ

WIELKI CZWARTEK - MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ

Wielki Czwartek to początek Świętego Triduum Paschalnego. W tym dniu wspominamy jak Chrystus obmył swoim uczniom nogi, oraz jak ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 rozpoczęła się w naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej, po której Najświętszy Sakrament został przeniesiony do tzw. Ciemnicy.

WIELKI CZWARTEK - MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ WIELKI CZWARTEK - MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ WIELKI CZWARTEK - MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ

NIEDZIELA PALMOWA
REKOLEKCJE 2011
ŚWIĘCENIE POJAZDÓW

17 Kwietnia przeżywaliśmy Niedzielę Palmową, pamiątkę wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. W tym dniu jak co roku rozpoczęliśmy również nasze rekolekcje wielkopostne, które w tym roku prowadzi ks. Grzegorz Chirk. Tego dnia również, po Mszy św. o godz. 11.00, dokonaliśmy poświęcenia pojazdów, na placu apelowym naszej Jednostki.

NIEDZIELA PALMOWA-REKOLEKCJE 2011-ŚWIĘCENIE POJAZDÓW NIEDZIELA PALMOWA-REKOLEKCJE 2011-ŚWIĘCENIE POJAZDÓW NIEDZIELA PALMOWA-REKOLEKCJE 2011-ŚWIĘCENIE POJAZDÓW NIEDZIELA PALMOWA-REKOLEKCJE 2011-ŚWIĘCENIE POJAZDÓW

JANOWI PAWŁOWI II...

W 6 rocznicę śmierci, 2 kwietnia 2011 r o godz. 21.00 spotkaliśmy się w naszym kościele garniozonowym na Apelu Maryjnym, poświęconym papieżowi Janowi Pawłowi II.

JANOWI PAWŁOWI II... JANOWI PAWŁOWI II... JANOWI PAWŁOWI II... JANOWI PAWŁOWI II...